Bayard Taylor Horton

Bayard Taylor Horton

Amerykański lekarz i naukowiec

Urodzony w roku 1895, Gatterstadt, Virginia,
zmarł 6 lipca 1980, Rochester, Minnesota. w wieku 85 lat.

Jego opisy:

Choroba I Hortona
Syndrom bólu głowy charakteryzujący się tymczasowym zapaleniem tętnic skroniowych oraz innych naczyń krwionośnych czaszki.

Neuralgia Hortona
Powtarzający się, jednostronny ból głowy, występujący w blokach /atakach/ w okolicach skroni, oka, szyi.

Test Hortona
Poszukując metody na zdiagnozowanie patologicznie powtarzającego się bólu głowy, zastosował farmakologiczną prowokację używając histaminy.

Test Hortona jest przez międzynarodową organizację praw człowieka /Amnesty International/ zakazany! Zezwala się na ten test tylko w wyjątkowych przypadkach.  Jeżeli są inne możliwości stwierdzenia tej choroby u pacjenta, a lekarz zastosuje test histaminowy, może zostać oskarżony o urazę cielesną i stanąć przed sądem!

Biografia:

Bayard Taylor Horton był synem Thomasa (1869-1949) i Ellen (Watkins) Horton (1870-1944). Bayard Horton studiował medycynę, tytuł doktora otrzymał w roku 1922. Był lekarzem i naukowcem na Uniwersytecie w Virginii/USA. Pracował w klinice w Virginii od 1923 do 1925. W 1928 otrzymał tytuł profesora na  Uniwersytecie w Minnesocie/USA. W tym czasie przeszedł do Kliniki Mayo, w której w roku 1940 objął kierownictwo katedry badań klinicznych.

Horton opublikował wiele artykułów w medycznych czasopismach, przeprowadził liczne seminaria na tematy medyczne. W czasie od 1937 do 1957 przebadał 1,402 pacjentów, cierpiących na bóle głowy.  Bayard Taylor Horton był w latach 1943 -1944 rektorem  Wydziału Wewnętrznego Medycyny w Minnesota Klinik. W roku 1974 otrzymał wyróżnienie Klinik Amerykańskich za studia i zasługi w zakresie bólów głowy.